Hakkımızda

Hakkımızda

          Alpil Alüminyum Adana’da 30 yıldan bugüne madencilik ve plastik geri dönüşümü yapan Celaloğlu Plastiğin bir yan kuruluşudur. Celaloğlu Plastik halihazırda ülkemizin en büyük entegre plastik geri dönüşüm tesislerinden biri olup, aylık üretim kapasitesi 4 bin ton’dur.

          Alpil Alüminyum bünyesinde üretimini gerçekleştirdiğimiz, SmartBOND ve TrendBOND markalı kompozit panel ürünlerimizde Ahşap desenler, Gümüş ayna ve Altın ayna olmak üzere 50’ye yakın renk seçeneği mevcuttur.

          Muhtelif enlerde ( 50 cm’den 185 cm’ye kadar/en) düz plastik levha da üreten Alpil Alüminyum, İnşaat ve otomotiv sektörlerinde de faaliyette bulunmaktadır. (Üretilen plastik levhalar inşaatların temellerinde sızdırmazlıkta kullanılmaktadır). 9000 m² kapalı alanda yıllık 1.500.000 m² üretim kapasitesine sahip tesisimiz de amatör ruh ve profesyonel anlayışla hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Misyonumuz

“Mutlu ve yenilikçi çalışanlarımızla, müşterilerimizin projelerine kolaylık ve keyif katan çözüm ortağı olmak.”

Yenilikçiyiz

 • Sektörün fikir ve uygulama lideri olarak gündemi biz belirleriz.
 • Gücümüzü; farklılıklarımızdan, yaratıcılığımız ve yenilikçiliğimizden alırız.
 • Geribildirim ve özeleştiriye değer verir, gelişim fırsatları yaratırız.

Cesuruz

 • Hızlı karar alır, değişim ve yenilikleri hızla hayata geçiririz.
 • Her koşulda başarıyı hedefler, yılmadan mücadele ederiz.
 • Özgün ve yeni çözümlerle pazara yön verir, rekabeti yönetiriz.

İşbirliğine Açığız

 • Birbirimize değer verir, birlikte başarmaya inanırız.
 • Tüm gücümüzle çalışır zoru başarmaktan gurur ve mutluluk duyarız.
 • Birbirimizin bilgi ve becerilerine güvenir, omuz omuza çalışırız.

Vizyonumuz

“Faaliyet gösterdiğimiz sektörde “en beğenilen ve tercih edilen” şirket olmak.”

Güveniliriz

 • Müşterilerimize yakınız, ihtiyaçlarına en uygun çözümleri biz sunarız.
 • Kararlarımızı şeffaf bir iletişimle paylaşırız.
 • Farklılıkları anlar ve saygı duyarız.

Hayat Doluyuz

 • Her yeni güne heyecanla başlarız.
 • Daima genç düşünüp, dinamik yaşarız.
 • Keyifle eğlenerek çalışırız.

İçteniz

 • Kalıplar ve önyargılardan uzak, olduğumuz gibi davranırız.
 • Sevinci ve üzüntüsüyle yaşamı, başarısı ve zorlukları ile sorumluluğu paylaşırız.
 • Topluma ve gelecek nesillere değer katacak yatırımlar yaparız.

Değerlerimiz

 • Güvenilirlik

Çalışanların, yöneticilerin, ürünlerin, süreçlerin önceden saptanan belirli bir yanlışsız işleme standardına göre başarı ölçüsüdür. Süreç ve Sonuçlarda tutarlılıktır ve bu sayede kazanılan müşteri onayıdır.

Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliğidir; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. Sistemin, süreçlerin güvenilirliğidir; en sağlıklı ortam ve koşullarda en kaliteli sonuçlar üretilir. Böylece ulaşılan en önemli kazanç müşteri memnuniyeti ile kazanılan güvenilirliktir.

 • Sürdürülebilir Başarı

Başarı beklenen performansın ortaya çıkarılmasıdır. Günümüzde başarı sürdürülebilir olduğunda ancak kalıcı ve değerlidir. Sürdürülebilir gelişmelere dayalı bir başarı ile uzun dönemde sürekli bir gelişim yakalanır. Başarı yönetimi, başarıya ulaşmaktan daha zordur. Çalışanlar başarının mutluluğunu yaşarken, yönetim yeni ve daha üst hedefler verir.

Her alanda gelişmek için; zihinsel gelişim, sürekli ve sağlıklı büyüme, kararların doğru planlarla istikrarlı olarak hayata geçirilmesi gereklidir. Eldekini korurken daha iddialı hedefler belirlenir. Yeni strateji ve hedefler şirketi dinamik ve genç tutar. Yeni hedeflerin verilmesinde zamanlama çok önemlidir. Bir başarı oluşurken yeni stratejiler çalışılmaya başlanır, aynı hedefe kilitlenen bir ekip için tüm kademeler, çalışanlar üst hedefler için gerekli eğitim altyapısı ile desteklenir. Sonuç odaklıdır; sonuca odaklanarak, hedeflenen başarıyı sürekli kılmak ve sürekliliği sağlamak içinde durmadan gelişmek…

 • Mükemmellik

“Bir işi yapıyorsam en iyisi olmalıyım ” Eksiksiz, kusursuz, tam, yetkin olma olarak tanımlanır mükemmeliyet. Kurumsal yapının bir bütün olarak tüm işlevleri, iş süreçleri ve birimlerinin en kaliteli şekilde işleyişidir. Şirketlerde konumlar, roller, işler, gerekli yetkinlikler, bu yetkinliklerin gerektirdiği eğitimler, süreçler tanımlıdır. Tüm tanımlamalarla birlikte bir işin sadece sürece uygun yapılması değil, kişinin tüm zihnini sürece katması önemsenir, desteklenir. Yeni fikirler ilgiyle dinlenir, değerlendirilir, ödüllendirilir, uygulamaya alınır. Mükemmellik yaklaşımıyla; müşterilere, iş ortaklarına, kurumla doğrudan ilişkisi olan tüm özel ve tüzel kişilere, ne ölçüde katma değer oluşturulduğu önemli bir göstergedir. Kurumla doğrudan ilişkisi olmayan paydaşlara ve çevre olgusuna da eşit derecede önem verilir. Sadece İş ve üretim süreçlerinde değil, kurumsal tüm işlev, yapı ya da organizasyonlarda kurumsal mükemmellik hedeflenir.

 • Girişimcilik

Emek, sermaye ve doğayı bir araya getirerek üretim sürecinin bir üretim faktörü olarak tasarlanması, örgütlenmesi ve onun tüm riskinin üstlenilmesi olarak tanımlanır girişimcilik. Girişimcilik yaklaşımı kurumun tamamına hâkimdir. Yeni fikirler, görüşler desteklenir, değerlendirilir. Girişimcilik yaklaşımında yetenek, cesaret ve bilgi önemli bileşenlerdir. Yeni iş alanlarının değerlendirilmesinde müşteri istek ve beklentilerinin ayrıntılı biliniyor olması önem taşır. Değerlerimizden güvenilirlik, girişimcilik açısından da çok önemlidir. Kişinin, kurumun kendine güveni kadar, piyasaların, ortakların kişiye ve kuruma güveni girişimciliğin başarıya dönüşmesinde önem teşkil eder. Yeniliklere açık olmak, problemlere ve ihtiyaçlara alışılmamış yeni çözümler üretebilmeyi gerektirir. Yeni fikirlerin geliştirilmesinde fırsatların zamanında tespiti, uygulamada tam zamanlılık, risk üstlenebilmek, koşullar gereği geri adım atabilmek veya hızlanmak için sürükleyici olmak başarı grafiğini arttıran unsurlardır. Girişimciyi rakiplerinden önde tutan öncü yaklaşımları ve ayakları yere sağlam basan hızlı karar verebilme becerisidir.

Text Widget
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus quis neque vel quam fringilla feugiat. Suspendisse potenti. Proin eget ex nibh. Nullam convallis tristique pellentesque.
Cart